Champions

Grabmasters 2023 Champion
Tomáš Bystřický II

Třetí vítězství v řadě zaznamenal tento nenápadný drobný chlapík. Po intenzivním zimním tréninku ve Španělsku se vrátil na České greeny zřejmě řádně připraven. V prvních třech kolech se vedení přetahoval s Attilou Pálem, který měl po druhém a třetím kolem trochu navrch a tento stav vydržel až do šestnácté jamky finálového kola. Na posledních dvou jamkách však zabojoval a proměnil svou pouť v čistý hattrick.
Grabmasters 2022 Champion

Další šampión, který dokázal své vítězství obhájit. Sice to již nebylo tak přesvědčivé, jako v náhradním letním termínu v roce 2021, ale stále je to vítězství, které se počítá. Napsal bych vám o něm ještě nějaké další drby, ale nic mě nenapadá.
Grabmasters 2021 Champion

Při své první účasti na Grabmasters, ještě jako amatér, v roce 2019 se musel po 319 ranách se šestým místem. Letos se vrátil evidentně lépe připraven a i když to během prvních tří kol nevypadalo – sice se držel na první stránce leaderboardu a po třetím kole dokonce vedl, rozdíly však byly tak zanedbatelné, že nebyl důvod ho jakkoliv favorizovat – nakonec famózním čtvrtým kolem nenechal nikoho na pochybách. I když celkové skóre 286 ran (-2) není nijak výjimečné, již zmíněné finálové kolo, ve kterém Tomáš Bystřický II zahrál 63 ran je novým rekordem turnaje i hřiště.
Bývalý fotbalista, který byl dokonce v hledáčku mládežnické sekce Bayernu Mnichov, se nakonec rozhodl pro golf a když letos přestoupil k profesionálům, určitě nepohrdne tak významným skalpem na začátek kariéry, jako je právě Grabmasters.
Grabmasters 2020 Champion
Bobeška Burdová

Bobeška patří mezi legendy turnaje a mezi čtyři hráče, kteří se mohou pochlubit účastní ve všech ročnících, které se dosud konaly a v žádném z nich nevypadla z Top 10. Po dvou druhých a jednom třetím místě dosáhla konečně na vrchol.
Odchovankyně grabštejnského golfu klub reprezentuje na vrcholných tuzemských i zahraničních turnajích, pravidelně nastupuje v sérii Czech golf amateur tour, v ligových soutěžích družstev (s naším týmem vybojovala v roce 2018 postup do extraligy žen) a na Mistrovství České republiky ve hře na rány i na jamky.
I Bobeška nám potvrdila letitou tradici, tedy to, že kdo vyhraje Par3 Contest, nevyhraje hlavní turnaj. Cestu k zelenému saku si totiž právě vítězstvím na akademii zavřela v roce 2019.
Vítězství v roce 2020 je důležitým skalpem, protože tento ročník se pyšní rekordním počtem hráčů a nejsilnějším startovním polem v historii. Na start se postavili profesionálové a celá plejáda singl a plusových hendikepů. Bobeška zvítězila stylem start cíl v novém rekordu turnaje 10 ran pod par, přičemž všechna čtyři kola hrála pod par.
Grabmasters 2019 Champion
Václav Lébl II

První start na Grabmasters a rovnou na vrchol. Václav Lébl jr. stejně jako ostatní šampióni Grabmasters získal svůj první titul hned při svém prvním startu. Začíná se nám z toho stávat taková hezká tradice. Potvrdila se i tradice, že vítěz Par3 contestu nevyhraje hlavní turnaj. Na akademii Vašek totiž totálně vyhořel a tím si vlastně otevřel dveře do turnaje.
Bývalý reprezentant, který se ke golfu vrátil po dvou letech váhání se na letošní duben znamenitě připravil a předvedl svá nejlepší kola na grabštejnském hřišti. Zvítězil o 9 ran a jeho průměrné skóre na hrací kolo činilo 73,5 ran.
Grabmasters 2018 Champion
Ondřej Lieser

Po svém premiérovém vítězství v roce 2017 přijel Ondra na Grabštejn s jediným cílem a tím byla obhajoba titulu. Ve středu pozval hráče ke slavnostní tabuli k večeři šampiónů a od čtvrtka se již plně soustředil na svou hru.
V prvním kole sice drobně zaváhal, hřiště obešel „pouze“ v paru, ale v dalších dnech již nenechal nikoho za pochybách a pro svůj druhý titul si došel s pohodlným náskokem. Vítězné skóre bylo -4 a jeho nejbližší pronásledovatelé zůstali o 10 resp. 18 ran pozadu.
Grabmasters 2017 Champion

Rok 2017 byl přelomový v mnoha ohledech a tím nejvýznamnějším byl určitě první profesionál ve startovním poli. Atraktivní podívaná, kterou nám Ondra Lieser připravil po celé čtyři dny byla nepochybně přínosem pro celý turnaj. Viděli jsme konečně na vlastní oči, jak se dá Grabštejn zahrát, viděli jsme i to, že ne každé kolo se musí podařit a že i profesionálové mají své dny.
Jeden z nejvýraznějších profesionálů českého golfu Ondřej Lieser pochopil význam Grabmasters, na poslední chvíli změnil svůj turnajový kalendář a přidal se k nadšencům, kteří chodí hrát golf protože ho milují.
Ondrovo vítězství bylo suverénní a trochu zastínilo výkony ostatních hráčů, ti však ještě více než jeho výkon ocenili fakt, že po celé čtyři dny na hřišti vystupoval jako opravdový profesionál a ne jako nafoukaná primadona a po celé čtyři dny bavil klubovnu.
Grabmasters 2016 Champion
Vojtěch Hříbal

Co napsat, když jsme vše napsali již před rokem. Možná bychom mohli zmínit, že dvakrát po sobě dokázali v Augustě dosud vyhrát pouze tři lidé. V letech 1965 – 66 to byl Jack Nicklaus, v letech 1989 – 90 to byl Sir Nick Faldo a posledním byl v letech 2001 – 02 Tiger Woods. Vojtův výkon je tedy obdivuhodný a pokud by svůj triumf v příštím roce zopakoval, tak by se stal světovou raritou. To totiž ani v Augustě ještě nikdo nedokázal.
Grabmasters 2015 Champion

3. ročník byl v historii Grabmastes přelomový. Několikanásobně se navýšil počet hráčů a významně narostla konkurence. Díky vyrovnaným výsledkům ve všech čtyřech kolech nakonec udržel nervy na uzdě a dotáhl své nedělní kolo v posledním flightu do vítězného konce. Vojta pochází z Golf clubu Na Vrších a v posledních letech působí hlavně v Park golfu  v Hradci Králové. Mimo jiné je Vojta také partnerem Grabmasters a jeho firma Golf fanatik dodala na ročník 2015 ceny.
Grabmasters 2014 Champion
Andrea Škrašková

2. ročník Grabmasters ovládla Andy naprosto suverénně. Zvítězila o 11 ran a opět přesvědčila o tom, že na Grabštejně je doma. Několikanásobná Mistryně klubu ve hře na rány i na jamky, vítězka Grabštejn cupu. Její stabilní výsledky ji v roce 2014 vynesly až na vrchol a nyní je celý svět v očekávání, jestli se jí podaří loňský úspěch zopakovat a stát se tak prvním hráčem, který by dokázal obhájit titul.
Grabmasters 2013 Champion
Václav Kočí

Vítěz 1. ročníku, tedy v roce 2013. Václav Kočí je takový ten nenápadný chlapík, kterého potkáte na odpališti 1. jamky, odehrajete s ním celé kolo a ani vás nenapadne přemýšlet, že byste měli jít s někým mimořádným. Přesto a nebo právě proto patří na Grabštejně určitě k nejvyhledávanějším parťákům do hry. Když se ho zeptáte, co považuje za vrchol své sportovní kariéry, vždy bude na prvním místě triumf na Grabmasters 2013. Titul z hokejové extraligy, který získal s týmem Pardubic o rok dříve bude určitě na žebříčku až na druhém místě. Ve druhém ročníku ho bohužel z bojů o obhajobu titulu vyřadilo zranění, když někde blbnul na hokeji.