Grabmasters 2024 Champion – Marian Ludwig

Vítězemm 12. ročníku Grabmasters se stal německý hráč Marian Ludwig. Ve středečním Par3 contestu se ještě rozkoukával a držel se zpátky, protože se obával známé pověry, že vítěz Par3 contestu nemůže vyhrát hlavní turnaj, ale ve čtvrtek to již rozjel naplno. V prvním kole si vybudoval náskok dvou ran na trojnásobného šampióna Tomáše Bystřického a v dalších kolech tento náskok pomalu navyšoval a sledoval z nejvyšší příčky, jak jeho soupeři chybují. Jediný, kdo s Marianem dokázal alespoň trochu držet krok byl nakonec Ondra Lébl, který se na rozdíl od ostatních postupně zlepšoval a ve finálovém kole byl dokonce jediným hráčem, který dokázal udržet nervy na uzdě a zahrát pod par.

To, že byl Marian na turnaj dobře připraven dokázal i při závěrečném ceremoniálu, kdy nám předvedl „winners speech“ v Českém jazyce.

Když jsem s ním po turnaji hovořil, byl trochu zklamaný. Rozhovor byl totiž na parkovišti a téma rozhovoru bylo: Mariane, to sako musíš vrátit. S tím se do Německa nejezdí.

Na Grabmasters narazil na webu Světového amatérského golfového žebříčku (WAGR), když hledal, kde by si mohl na začátku sezóny zahrát. Čekal, že jede na obvyklý turnaj tohoto typu. „To, co jsem našel na Grabštejně jsem vážně nečekal. Kompletní Masters program, turnaj plný milých, ochotných a nadšených lidí, fantastická atmosféra, kde se sport prolíná se zábavou, skvěle připravené hřiště a úžasná kuchyně. Přiznám se, že takový turnaj jsem ještě nehrál a pokud to bude jenom trochu možná, rád se sem budu vracet. Nakonec jako vítěz na to mám nárok a velice si toho vážím. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem organizátorům, hřišti, greenkeeperům, holkám v klubovně a všem, kdo se na organizaci této úžasné akce podíleli.“ řekl nám Marian hned poté, co vrátil sako.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *