Historický zásah do druhého greenu

Dramatické události letošního léta, kdy se na Grabštejně v několikatýdenním období střídaly prudké deště a úmorná vedra, způsobily, že některé greeny neodolaly těmto neúprosným vlivům a vyžádaly si masivní zásahy do svých kořenů. Na většině z nich si Honza vystačil s důkladnou aerifikací a zapískováním, ale na greenech druhé a třetí jamky, které byly dlouhodobě nejproblematičtějšími místy na hřišti musel přistoupit k výrazně hlubším zákrokům.

Na obou zmíněných jamkovištích byl zcela přebudován odvodňovací systém a u greenu druhé jamky bylo nakonec rozhodnuto, že se situace využije k celkové změně designu. Jamkoviště bylo na jeho horní straně zmenšeno a celkově bylo celé vyrovnáno, takže do budoucna tyto změny přinesou výrazně vyšší hráčský zážitek a hlavně zcela nové pin pozice, takže hra na této jamce bude podstatně pestřejší.

Bohužel zatím nelze potvrdit, zda bude tento green k dispozici již během letošního dubna, protože agrotechnické úkony byly dokončeny v říjnu a dále je vše v rukou Země živitelky.

rekonstrukce 2. greenu
přibližná podoba nového greenu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *